Aile hekiminden nasıl geçici şifre alabilirim?

e-nabız giriş

Aile hekiminden nasıl geçici şifre alabilirim?
Aile hekimine başvurulduğunda ise doldurulan bir onay formuyla birlikte geçici şifrenin SMS yoluyla telefona gönderilmesi sağlanıyor. e-Devlet şifreniz yoksa e-Nabız sistemine kaydolmak için aile hekiminize başvurabilirsiniz. Aile hekiminiz T.C. kimlik numaranız ve cep telefonu numaranızı sisteme kaydedecektir. Cep telefonunuza gelen doğrulama kodunu aile hekiminizle paylaştığınızda, e-Nabız sistemine giriş yapabileceğiniz geçici şifreniz ikinci bir kısa mesaj olarak gelecektir. Geçici şifrenizle e- Nabız sistemine giriş yapabilir, profilinizi oluşturabilirsiniz.

E-Nabız
e-Nabız kişilerin muayene, tetkik ve tedavilerinin nerede yapıldığına bakılmaksızın, kendi adına üretilmiş tüm sağlık bilgilerini yönetebildiği, tıbbi özgeçmişine tek bir yerden ulaşabildiği ve sadece kendisinin belirlediği yetki çerçevesinde hekimlerle paylaşabildiği sistem olarak geliştirildi. e-Nabız, bizzat sizin verdiğiniz, süresi ve sınırı belirlenmiş yetki çerçevesinde sağlık kayıtlarınızın hekimlerce değerlendirilebildiği, böylelikle teşhis ve tedavi sürecinin kalitesini ve hızını artıran, sizinle hekiminiz arasında güçlü bir iletişim ağının kurulmasını sağlayan, internet üzerinden güvenli bir şekilde erişilebilen dünyanın en geniş ve en kapsamlı sağlık bilişim alt yapısıdır.

E-Nabız’ı takip edin
Sağlığınızı kişisel sağlık sistemi e-Nabız’dan takip edin. Her zaman e-Nabız’da ki yeniliklerden haberdar olmak için aşağıdaki adreslerden takip edebilir, yine e-Nabız’la ilgili soru, görüş ve önerilerinizi aşağıdaki adreslerden bildirebilirsiniz.

Facebook: facebook.com/enabizsistemi
Twitter: twitter.com/enabizsistemi
Youtube: youtube.com/enabiz
E-Mail: enabiz@saglik.gov.tr

E-Nabız sistemi için tıklayınız
E-Nabız İOS mobil uygulaması için tıklayınız
E-Nabız uygulamasını Android cihazlara için tıklayınız

5/5 - (3 votes)
(Toplam 96 defa izlendi, bugün 1 kere görüldü)

ilhgili konular

Leave a Comment