spagetti yiyen çocuk

Çocukların en iyi beslenmesi için 10 ipucu

Çocukların en iyi beslenmesi için 10 ipucu ile ilgili sizlere yeni yazımızı sunmaktan kıvanç duymaktayız Çocukların en iyi beslenmesi için 10 ipucu yazısını okuduktan sonra eğer yazı içeriğinden memnun kalmazsanız arşivimize bakmanızı tavsiye ederim.

1. Çocuğunuzun iştahına ya da iştah eksikliğine saygı duyun. Küçük çocuklar sadece acıktığında yemek yer. Eğer çocuğunuz aç değilse yemek yedirmek ya da atıştırması için onu zorlamayın. Benzer şekilde tabağındakileri bitirmesi için rüşvet teklif etmeyin. Bu sadece gıdalar üzerinde bir güç mücadelesi olur.
2. Rutine uyun. Her gün öğünlerini aynı saatte vermeye çalışın. Süt ve atıştırmalıkları yemeklerden 1 saat önce yedirin. Masaya aç geldiğinde fazla yemek için motive olur bu yüzden önce midesi dolarsa daha az yer.

3. Yeni gıdalarda sabırlı olun. Küçük çocuklar yeni bir gıda keşfederken, koklar ve bir parça ağzına alıp geri çıkartır. Rengi, şekli, aroma ve kokusu hakkında onunla konuşun.
4. Eğlenceli olun. Brokoli ve diğer sebzeleri en sevdiği soslar ile servis edin. Akşam yemeği için kahvaltılıkları önerin.
5. Çocuğunuzun yardımına başvurun. Markete beraber gidin ve ondan manav reyonundan dilediklerini seçmesini isteyin. Onun istemediği birşeyi almayın ve sağlıklı olanları seçmesini sağlayın. Evde sebzeleri durulamanıza yardımcı olmasını isteyin.
6. İyi örnek olun. Gözü önünde yararlı ve sağlıklı besinleri yiyin. O da sizi takip edecektir.
7. Sinsilikte fayda var. Yemeyeceği brokoli, kabak ve havuç gibi yemeklerin üzerinde spagetti sosu, rendelenmiş peynir veya meyve dilimleri ekleyin.
8. Dikkat dağıtıcıları uzaklaştırın. Yemek sırasında kitap, televizyon gibi şeylerden uzak tutun.
9. Ödül olarak tatlı teklif etmeyin. Bu ona tatlının en iyi besin olduğu mesajını verir. Haftada 1 kez verilebilir, genelde meyve, meyveli yoğurt gibi seçimleri verin.
10. Herkese ayrı yemek pişirmeyin. Çocuğunuz da pişen yemekten sizinle birlikte yesin.
cocuksagligi.gen

(Toplam 35 defa izlendi, bugün 1 kere görüldü)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir