hayit-tohumu
 1. Ana sayfa
 2. Alternatif Tıp, Şifalı Bitkiler
 3. Kısırlıkta Hayıt Tohumu M...

Kısırlıkta Hayıt Tohumu Mucizesi

Hayıt tohumu kısırlık için faydalı mıdır, hayıt tohumu ile hamile kalanlar var mıdır, hayıt tohumu hormon bozukluğu için yararlı mıdır gibi önemli sorulara cevap vereceğim.

Hayıt tohumunun Hormon Bozukluğuna Faydaları
Kadınlarda hormon bozukluğu veya dengesizliği kısırlığın sebeplerinden bir tanesi olarak gösterilmektedir.Hayıt tohumu kullanımı ile yumurtlama periodları düzenlenebildiği için gebelik şansı da artmaktadır. Özellikle doğum kontrol hapı kullanan kadınlarda, vücudun eski hormon dengesine kavuşması için hayıt tohumuna ihtiyaç duyulmaktadır.

Hayıt tohumu ayrıca, hem kadınlarda, ehem de erkeklerde homon bozukluğu nedeni ile meydana gelen tüylenme için de çok fayda sağlamaktadır. Fakat, hayıt tohumu erkelerde cinsel isteksizliğe neden olmaktadır. Fakat buna rağmen, erkeklerde depresyona bağlı olarak gelişen iktidarsızlık için çok faydalıdır. Kanserli hastaların hayıt tohumu kullanmaları sakıncalıdır.

Hayıt Tohumu İle Hamile Kalanlar
Hayıt Tohumu ile hamile kalanlar bilinen bir gerçek. Hayıt tohumunun içinde bulunan doğal hormon düzenleyici maddeler sayesinde, yumurtlama periyodu düzenlenmekte ve kadının hamile kalma şansı artmaktadır. Adet düzensizliği problemleri ortadan kalkmaktadır. Fakat, hayıt tohumunu kullanmadan önce mutlaka kadın hastalıkları uzmanına danışıp fikrini almanız gerekmektedir. Doktor tavsiyesi olmadan kesinlikle kullanılmamalıdır.

Bazı yörelerde ayıt olarak bilinen hayıt tohumu, minegiller ailesine ait, Haziran ve Temmuz aylarında mor çiçekler açan bir bitkidir. Dalları ve yapraklarının ucunda sabit ve uçucu yalar ile tanen, sineol, kristalize şeker ve glikozit bulunmaktadır. Hayıt tohumu son derece faydalıdır. Özellikle kadınlar için mutlaka tüketilmesi gereken şifalı bitkilerin başında gelmektedir. Özellikle adet düzensizlikleri için muhteşem bir bitki olan hayıt tohumu, ayn zamanda hazımsızlıktan tutun da kısırılık problemine kadar pek çok konuda insanlığın hizmetindedir. Öncelikle sizlere hayıt tohumunun faydaları konusunda bilgiler vereceğiz. Ardından da hayıt tohumunun zararları konusunda sizlere hatırlatmalarda bulunacağız.

Hayıt Tohumunun Faydaları/Yararları
hayit_otu_tohumu

 • İdrar söktürür.
 • Ağrıları ve sancıları giderir.
 • Anne sütünün artırıcı özelliği vardır.
 • Ayaklarda oluşan şişlikleri ve ödemleri giderir.
 • Adet söktürücüdür ve aşırı adet kanamalarını azaltır. Ayrıca det düzenleyici şifalı bitkilerin başında yer alır.
 • Adet öncesi yaşana gerginlik, stres ve sinirlilik gibi adet öncesi sendromları gidermekte çok faydalıdır.
 • Akrep ve arı sokmaları için son derece faydalıdır.
 • Hazımsızlık için çok faydalıdır. Mide ve bağırsak gazlarının giderilmesinde kullanılır.
 • Karaciğer ve dalakta oluşan tıkanıklıkları giderir.
 • Kalp çarpıntısına iyi gelir.
 • Uykusuzluk ve baş dönmesi için faydalıdır.
 • Yüksek ateş için faydalıdır.
 • Adet Düzenleyici/Adet Düzensizliği İçin Şifalı Bitki
  Hayıt tohumu özellikle kadınlar için son derece faydalıdır. Adet düzenleyici ve adet düzensizliklerini ortadan kaldırır. Hayıt tohumu, hipofiz bezini tetikleyerek, kadınlık hormonunun dengede kalmasına yardımcı olur.

  Hayıt Tohumunun Zararları

  • Hayıt tohumu, erkeklerde cinsel isteksizliğe neden olmaktadır.
  • Kanser hastalarının bu bitkiyi kullanması uygun değildir.
  • Gebeler ve emzikli kadınlar kesinlikle ve kesinlikle hayıt tohumu kullanamazlar.
  • Aşırı doz alındığında vücutta yüzeyel karıncalanmalara neden olur.
  Gelen arama terimleri: hat tohumu faydası, hayıt suyu ve kısırlık, hayıt tohumu ile hamile kalanlar 2017, hayıt tohumu kullananların yorumları, hayıttohumu zarari, https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1831 FdxTuK2L_CDWweAvrhEJ5Kacexb1FfxVkWZ1Vuxpk0xUMavwpao-b8yAc5Ie-evg 160ec6abb303a4caae0e33dd9e756df195bf7aee&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme, https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1831 _vttAkAgnLN4Miqsh5DOXD5mgnpkco7a_vNhzLfhM9dbFEiQdt2YvFFBOEkNKPzW fdfda667f321404083c4badfd56d046301e380cf&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme
  (Toplam 243 defa izlendi, bugün 1 kere görüldü)

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir